Ielu vingrošanas stadions

Sporta iela 7/9, Ventspils, LV-3601

Ideja par ielu vingošanas stadiona izveidi sākās jau pirms kāda laika, kad pie Olimpiskā centra Ventspils valdes priekšsēdētāja Ulda Boitmaņa ieradās vesela grupa Pārventas jauniešu ar lūgumu parūpēties par ielu vingrošanas entuziastiem mūsu pilsētā. Viņiem līdzi bija materiāli par šo sporta veidu, taču ar to vien lēmuma pieņemšanai nepietika.

Par šī sporta veida pionieriem pie mums jāuzskata brāļi Kozlovi, bet lielu iespaidu atstāja arī Ghetto Games sacensības. Konsultācijas stadiona izveidei sniedza Latvijas ielu vingrotāju biedrības prezidents Māris Šlēziņš, plānojot, ka stadionā var ne tikai trenēties, bet arī organizēt sacensības. Ventspils pilsētas domes priekšsēdētājs A.Lembergs ierosināja stadionu izveidot pie Olimpiskā centra „Ventspils” stadiona ieejas, un kā redzams, šis risinājums ir izrādījies ļoti veiksmīgs.

Vingrotāji saka – tagad viņiem netrūkst nekā un viņi var būt droši, ka aprīkojums izturēs vispārgalvīgākos trikus.

„Te ir iespaidīga dažādība, jo netrūkst nekā! Arī segums ir lielisks, kas palīdz dažādu triku izveidei. Atrašanās vieta arī ir laba, jo tas faktiski ir centrs. Protams, pavasarī vēl mēdz traucēt asais vējš, bet arī saulīte jau silda" 

Ielu vingrošanas stadions ir izbūvēts 2014.gadā Olimpiskā centra „Ventspils” infrastruktūras uzlabošanas programmas ietvaros. Kopējā ielu vingrošanas stadions platība ir 295 m2 un tajā izvietotas 11 vingrošanas iekārtas, kuru  izvietojumu un savstarpējo novietojumu, kā arī pašas iekārtas ir projektējusi Ielu vingrošanas biedrība, bet lai mazinātu traumatismu ir izveidots gumijotais segums ir 80mm biezumā. Ielu vingrošanas stadionā izbūvēts brūģēts laukums, skatītāju tribīnes ar 150 skatītāju vietām, izvietoti velo turētāji, informācijas stends un lai tiktu nodrošināta iespēja nodarboties ar sportu diennaksts tumšajā laikā tas ir izgaismots, kā arī ir domāts par atbilstošas noskaņas radīšanu un tādēļ ierīkota apskaņošanas sistēma. Kopējās stadiona izbūves izmaksas sastādīja 116 000 EUR, galvenais būvuzņēmējs SIA „Ostas Celtnieks”.

Lasīt tālāk

Saistītie jaunumi

Saistītie albumi