Ventspils Tehnikumā šajā mācību gadā piecpadsmit dažādās specialitātēs mācīsies vairāk kā 700 audzēkņu, no kuriem 252 ir pirmkursnieki. Līdz ar mācību gada sākumu atsevišķu Ventspils Tehnikuma mācību programmu studentiem sākas arī mācību prakses.
Prakses organizēšanā tiek ievēroti pēctecības principi – vispirms pamat prasmes un iemaņas tiek apgūtas skolas mācību laboratorijās un darbnīcās, pēc tam prakse tiek turpināta izglītības programmai atbilstošos nozares uzņēmumos, slēdzot prakses līgumus. Skolai ir laba sadarbība ar darba devējiem, darba devēju asociācijām un uzņēmumiem.
Kopš 2017. gada Ventspils Tehnikums īsteno arī projektu par darba vidē balstītām mācībām un mācību praksi uzņēmumos ar mērķi palielināt kvalificētu studentu skaitu. Darba vidē balstītas mācības ir profesionālās izglītības forma, kurā audzēkņi praktiskās iemaņas apgūst reālā darba vidē uzņēmumā. Uzņēmumiem, kuri iesaistās izglītojamo apmācībā, ir iespējams saņemt finansiālu atbalstu. Ventspils ir viena no pirmajām pilsētām Latvijā, kurā uzsākta darba vidē balstītu mācību programmu ieviešana. Viens no aktīvākajiem uzņēmumiem ir mašīnbūves uzņēmums Bucher Schoerling Baltic.
Visu septembri dažādos uzņēmumos praktizējās arī tūrisma un viesmīlības nozares topošie speciālisti. No darba devēju puses lielākie sadarbības partneri Ventspilī tūrisma un viesmīlības nozarē ir Olimpiskais centrs “Ventspils”, SIA „Santande” viesnīca „Kupfernams”, viesnīca Raibie logi, SIA „Ventspilnieks”, viesnīca „Jūras brīze”, u.c.
Mācību prakses laikā šīs programmas audzēkņi apgūst zināšanas par viesu uzņemšanu un apkalpošanu, personāla vadīšanu, mārketingu, saimnieciskā dienesta darbību, viesnīcas istabiņu aprīkošanu, kā arī veic patstāvīgus pētījumus saistībā ar viesmīlības nozari.
Mācību prakses laikā potenciālie darba devēji var iepazīt jaunos speciālistus, novērtēt to prasmes un spējas. Nereti prakses uzņēmumos jaunie speciālisti vēlāk tiek algoti patstāvīgā darbā.
Ventspils Tehnikuma vēsture aizsākusies vairāk nekā 120 gadus atpakaļ. Skola darbību uzsāka 1906.gadā kā tirdzniecības skola, bet 1920.gadā kļuva par Ventspils Valsts arodu skolu un turpmāk visus šo gadus bijusi nozīmīgs jauno speciālistu sagatavošanas centrs. Kopš 2012. gada skolas nosaukums ir Ventspils Tehnikums. Šobrīd tā ir mūsdienīga mācību iestāde ar kvalificētiem pedagogiem. Informācija par sadarbību un izglītības iespējām Ventspils Tehnikumā atrodama www.pikc.lv
Informāciju sagatavoja:
Ventspils Tehnikuma 3. kursa audzēkne Anda Vadone