jaunumi

izklaide

Ventspils olimpiskās vienības svarcēlāji uzvar Latvijas čempionātā atsevišķos vingrinājumos

8.septembrī Dobelē norisinājās Latvijas čempionāts svarcelšanā atsevišķos vingrinājumos kungiem un dāmām, kurā piedalījās Ventspils olimpiskās vienības sportisti Rebeka Koha, Ritvars Suharevs, Vadims Koževņikovs, bet pirmās sacensības pēc operācijas aizvadīja Artūrs Plēsnieks.

Lieliski sacensībās startēja Rebeka Koha, kura gan raušanā, gan grūšanā un pēc Sinklera punktu skalas pārliecinoši uzvarēja, kā arī laboja trīs Latvijas valsts rekordus - raušanā, grūšanā un divcīņas summā, attiecīgi paceļot 102, 122 un 224 kilogramus. Šis rezultāts raušanā un grūšanā bija par vienu kilogramam lielāks nekā pērn pasaules čempionātā, kur viņa tika pie bronzas. Otro vietu Latvijas čempionātā guva Ventspils augstas klases sportistu sagatavošanas centra sportiste Daniela Ivanova, kura gatavojas Argentīnā gaidāmajām pasaules jaunatnes olimpiskajām spēlēm.

Vīriešu konkurencē pēc Sinklera punktu skalas raušanā par Latvijas čempionu kļuva Ritvars Suharevs, paceļot jaunu Latvijas valsts junioru rekordu svara kategorijā līdz 85 kilogramiem - 161 kilograms. Grūšanas vingrinājumā par Latvijas labāko svarcēlāju kļuva Vadims Koževņikovs, paceļot 205 kilograms, kas ir sportista jauns personīgais rekords sacensībās.

Artūrs Plēsnieks, startējot svara kategorijā virs 105 kilogramiem, pacēla 160 kilogramus raušanā un 207 kilogramus grūšanā, kas abos vingrinājumos deva pirmo vietu attiecīgajā svara kategorijā.

Valsts vadošie sportisti gatavojas novembra sākumā Turkmenistānā gaidāmajam pasaules čempionātam, kur sāksies atlase Tokijas olimpiskajām spēlēm.

Lai sekmētu augstas klases sportistu rezultātu izaugsmi, Ventspils pilsētas pašvaldība atbalsta augstas klases sportistu sagatavošanas programmu,  kurā iekļauti 32 sportisti,  piešķirot Ventspils pilsētas pašvaldības finansējumu 85 000 euro apmērā. Šīs programmas nozīmīgumu pierāda Ventspils atbalstīto sportistu dalība Olimpiskajās spēlēs, pasaules un Eiropas čempionātos. Ar programmas atbalstu sportistiem tiek nodrošinātas sporta bāzes un sniegts cits finansiālais un organizatoriskais atbalsts. Sporta un augstas klases starptautisku sportisko sasniegumu attīstību, kā arī veselīgu dzīvesveidu atbalsta SIA “LDZ Cargo”. 

Apsveicam mūsu sportistus ar gūtajiem panākumiem un pateicamies treneriem par ieguldīto darbu!