jaunumi

sacensības

Ventspilī noslēdzies pasaules čempionāts dubultspēļu novusā

Nedēļas nogalē, 6. un 7.oktobrī Olimpiskā centra “Ventspils” basketbola hallē notika 1.pasaules čempionāts dubultspēļu novusā, kurā piedalījās 158 dalībnieki no Latvijas, Igaunijas, Somijas, Krievijas un Vācijas.

Turnīrs tika aizvadīts pēc Šveices sistēmas, un vīrieši aizvadīja 15 kārtas, bet sievietes 13 kārtas.

Vīriešu sacensībās startēja 58 pāri un par uzvarētājiem kļuva Artūrs Laugalis un Jānis Tapiņš, otrajā vietā ierindojās Aldis Bišofs un Aivis Čaklis, bet trešie Ingus Rugevics un Ilmārs Strakšs. No Ventspilniekiem vislabāk veicās Raivo Bumbierim un Kasparam Leitim, kuri ierindojās 9.vietā.

Sieviešu konkurencē startēja 20 pāri un par uzvarētājām kļuva divi igauņu pāri. Pirmo vietu ieguva Gerli Avar un Andrea Uustulnd, bet otro Helena Tann un Aurika Vaho. Trešo vietu ieguva apvienotā Krievijas un Latvijas komanda Nadežda Čaiko un Irēna Vilkoica. No ventspilniecēm visaugstāk ierindojās Ilze Čakle un Līga Leite, kurām 10.vieta.

Ventspils vairākkārt ir uzņēmusi nozīmīgas novusa sacensības, tā 2003.gadā šeit norisinājās Eiropas čempionāts novusā, kurā par uzvarētāju vīriešu konkurencē kļuva ventspilnieks Dainars Plūme, bet 2016.gadā norisinājās pasaules kausa posms novusā, kurā vīriešu konkurencē triumfēja ventspilnieki Raivo Bumbieris un Kaspars Leitis.

Novuss ir latviešu nacionālais sporta veids, kas Latvijā tiek spēlēts jau no 1927.gada, bet pirmie noteikumi izstrādāti 1930.gadā.

Sacensības organizēja Latvijas Novusa federācija sadarbībā FINSO (Starptautiskā novusa federācija) ar Ventspils pilsētas pašvaldības finansiālu atbalstu un tās notika pēc FINSO (Starptautiskā novusa federācijas) un Latvijas Novusa federācijas apstiprinātiem nolikumiem.