jaunumi

sacensības

Vadims Koževņikovs izcīna 4.vietu Eiropas čempionātā svarcelšanā

Ventspils augstas klases atbalsta programmas sportists Vadims Koževņikovs sestdien izcīnīja ceturto vietu Eiropas meistarsacīkstēs pieaugušajiem, turklāt tika pie mazās bronzas grūšanā.

Svara kategorijā līdz 94 kilogramiem Koževņikovs raušanā pacēla 154 kilogramus, kas bija sestais labākais rezultāts, bet grūšanā tika galā ar 198 kilogramiem, līdz ar to summā viņam bija 352 kilogrami. 
Par Eiropas čempionu ar 381 punktu kļuva rumānis Nikolaje Onika, kamēr sudrabu ar 374 punktiem guva lietuvietis Žigimants Stanulis, bet trešo vietu ar 357 punktiem izcīnīja Lukašs Grela no Polijas. Ar pēdējo cēlienu Koževņikovam bija iespēja izraut trešo vietu, tomēr šis gājiens bija neveiksmīgs.
 
Koževņikovs pērn guva trešo vietu Eiropas U23 čempionātā, bet pieaugušo sacensībās viņš līdz šim kontinenta meistarsacīkstēs nebija ticis desmitniekā. Dopinga skandālu dēļ šobrīd ir diskvalificētas Armēnijas, Azerbaidžānas, Baltkrievijas, Krievijas, Moldovas, Turcijas un Ukrainas federācijas, līdz ar to sacensībās ir mazāka konkurence, salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem. Pirms sacensībām Koževņikovs kotējās ar dalītu piekto labāko rezultātu.
 
Iepriekš Eiropas čempionātā par čempioni kļuva Rebeka Koha, kura startēja svara kategorijā līdz 58 kilogramiem un raušanā sasniedza 100 kilogramus, bet grūšanā 120 kilogramus, kas summā deva 220 kilogramus un tuvāko sekotāju Zviedrijas sportisti Angeliku Rosu Rebeka apsteidza par 29 kilogramiem.
 
Trešais mūsu sportists Ritvars Suharevs startēja svara kategorijā līdz 77 kilogramiem, bija pārliecinoši jaunākais sportists un ieguva 4.vietu. Otrs jaunākais bija 1993. gadā dzimušais Vācijas sportists Niko Millers. Raušanā Ritvars sasniedza 156k kilogramus un mazo bronzas medaļu, bet grūšanā 181 kilogramus, kas summā deva 337 kilogramus un sasniegtu jaunu personisko rekordu.

Sporta un augstas klases starptautisku sportisko sasniegumu attīstību, kā arī veselīgu dzīvesveidu atbalsta SIA “LDZ Cargo”. 

Apsveicam mūsu sportistus ar gūtajiem panākumiem un pateicamies treneriem Eduardam Andruškēvičam un Viktoram Ščerbatiham par ieguldīto darbu!