jaunumi

izklaide

Tāllēcēja Lauma Grīva ieņem 11.vietu pasaules čempionātā vieglatlētikā telpās

Ventspils pašvaldības atbalstītā sportiste Lauma Grīva Birmingemā ieņēma 11.vietu pasaules čempionāta vieglatlētikā telpās, kur labākajā no trim lēcieniem bija 6,34 metrus tālu, kas viņai deva 11.vietu 13 dalībnieču konkurencē.

 
Grīva pirmajā mēģinājumā aizlēca 6,18 metrus, tad bija 6,34 metrus tāla, bet trešajā mēģinājumā sasniedza rezultātu 6,28 metri, netiekot starp astoņām labākajām, kuras pēc trim mēģinājumiem turpināja cīņu par medaļām.
 
Tikmēr par pasaules čempioni kļuva titulētā Ivana Španoviča no Serbijas, kura ceturtajā mēģinājumā aizlēca 6,96 metrus tālu, kas ir šīs sezonas labākais rezultāts pasaulē.
Otro vietu ieguva Riodežaneiro olimpisko spēļu čempione un četrkārtējā pasaules čempione Britnija Rīza no ASV, kura aizlēca 6,89 metrus, kamēr bronzas medaļu ieguva vāciete Zostēne Moginara-Taruma ar 6,85 metrus tālu lēcienu.
 
Grīva šosezon telpās lēkusi 6,52 metru tālumā, pirms mēneša ar šādu rezultātu uzvarot sacensībās Francijā. Šis rezultāts tikai par vienu centimetru atpaliek no viņas personiskā rekorda, kas tika sasniegts pirms septiņiem gadiem Parīzē.
 
Grīvas personīgais rekords stadionā ir 6,86 metri, ko viņa sasniedza 2011. gadā Valsts prezidenta balvas izcīņas sacensībās Valmierā. Pērn pasaules čempionātā stadionā viņa ar 6,54 metriem izcīnīja devīto vietu, kas bija Latvijas sportistu augstākais rezultāts 2017. gada meistarsacīkstēs.
 
Sporta un augstas klases starptautisku sportisko sasniegumu attīstību, kā arī veselīgu dzīvesveidu atbalsta SIA “LDZ Cargo”. 
 
Apsveicam Laumu ar gūto panākumu!