jaunumi

sacensības

Svarcēlājam Armandam Mežinskim 12. vieta pasaules junioru čempionātā

No 7. līdz 14.jūlijam Taškentā, Uzbekistānā notiek pasaules junioru čempionāts svarcelšanā, kurā treneru Eduarda Andruškēviča un Viktora Ščerbatiha vadībā piedalījās Ventspils Olimpiskās vienības sportisti Rebeka Koha un Ritvars Suharevs, kā arī Ventspils augstas klases sagatavošanas centra sportists Armands Mežinskis.

Lieliski čempionātu iesāka ventspilnieki Rebeka Koha (svara kategorija līdz 58kg) un Ritvars Suharevs (svara kategorija līdz 77kg), kuri pirmajās sacensību dienās ieguva divas zelta medaļas savās svara kategorijās.

Kā pēdējais no latviešiem uz starta devās Armands Mežinskis, kurš startēja svara kategorijā līdz 85 kilogramiem. Mūsu sportists tika iekļauts B starta grupā un starp favorītiem nekotējās.

Sportists sāka ar neveiksmi pie 134 kg stieņa, turpinājumā šo smagumu pacēla, bet trešajā mēģinājumā pieveica 139 kg, kas deva ceturto vietu šajā vingrinājumā. Grūšanā mūsu sportists bija sekmīgs visos piegājienos - 166, 172, 176 kg. Summā sanāca 315 kg, un ceturtā vieta B grupā, bet kopvērtējumā iegūta 12.vieta.

Pirmo vietu ieguva gruzīns Revazs Davitadze, kurš summā pacēla 356 kilogramus. Sudrabu nopelnīja Ahmeds Ali no Ēģiptes (350), bet uz trešā pakāpiena nokļuva amerikānis Harisons Mauruss (349).

Lai sekmētu augstas klases sportistu rezultātu izaugsmi, Ventspils pilsētas pašvaldība atbalsta augstas klases sportistu sagatavošanas programmu,  kurā iekļauti 32 sportisti,  piešķirot Ventspils pilsētas pašvaldības finansējumu 85 000 euro apmērā. Šīs programmas nozīmīgumu pierāda Ventspils atbalstīto sportistu dalība Olimpiskajās spēlēs, pasaules un Eiropas čempionātos. Ar programmas atbalstu sportistiem tiek nodrošinātas sporta bāzes un sniegts cits finansiālais un organizatoriskais atbalsts.

Sporta un augstas klases starptautisku sportisko sasniegumu attīstību, kā arī veselīgu dzīvesveidu atbalsta SIA “LDZ Cargo”. 

Apsveicam mūsu sportistus ar gūtajiem panākumiem un pateicamies treneriem par ieguldīto darbu!