jaunumi

sports

Rebeka Koha uzvar pasaules junioru čempionātā svarcelšanā!

No 7. līdz 14.jūlijam Taškentā, Uzbekistānā notiek pasaules junioru čempionāts svarcelšanā, kurā treneru Eduarda Andruškēviča un Viktora Ščerbatiha vadībā piedalās Ventspils Olimpiskās vienības sportisti Rebeka Koha un Ritvars Suharevs, kā arī Ventspils augstas klases sagatavošanas centra sportists Armands Mežinskis.

Pērnā gada čempione Rebeka Koha, kura startē svara kategorijā līdz 58kg, šoreiz bija galvenā favorīte un izcīnīja uzvaru, par 21 kilogramu pārspējot sudraba medaļnieci.

58 kilogramu turnīrā tika pieteiktas 12 svarcēlājas. Pirms sacensībām izveidoja svarcēlāju reitingu, vadoties no kilogramu summas, kuru attiecīgā sportiste eventuāli varētu pacelt. Ceturtā vecākā dalībniece Rebeka Koha (20) pirms sava pēdējā junioru pasaules čempionāta orientējās uz 215 kg summu un kotējās kā galvenā pretendente uz zeltu. Latvietes galvenās konkurentes bija tunisiete Nuha Landulsi (210), turciete Aisegula Cakina (208), kolumbiete Rosalba Moralesa Del Agvila (205) un taizemiete Ailada Emdu (205).

Raušanā mūsu sportiste sāka, kad visas konkurentes savus piegājienus jau bija veikušas. Šādā situācijā ir mazākas iespējas atpūsties starp cēlieniem. Tehniskie darbinieki drudžaini mainīja ripas un dabūja pasvīst, jo Latvijas pieteiktie kilogrami vairākkārt tika pārcelti. Rebeka Koha bija sekmīga pirmajos divos mēģinājumos (95, 99 kg), bet trešajā piegājienā netika galā ar 103 kg stieni, kas piezemējās aiz muguras. Pēc raušanas Rebeka izvirzījās līderpozīcijā, par sešiem kilogramiem apsteidzot tuvāko sekotāju.

Grūšanā mūsu svarcēlāja darbojās sekmīgi - 113, 117, 120 kg. Tādējādi Rebeka ļoti pārliecinoši triumfēja arī summā, par 21 kilogramu pārspējot sudraba ieguvēju.

Pasaules junioru čempionāta 77 kilogramu turnīrā pieteikušies 23 svarcēlāji. Ritvars Suharevs (19) orientējas uz 340 kg summu, kas šajā konkurencē ir labākais rādītājs. Latvieša galvenie konkurenti varētu būt tunisietis Sofians Heleifija (330), irānis Hoseins Soltani (321) un armēnis Rafiks Harutjunjans (320). Starts tiks dots 10. jūlijā plkst. 17.00.

85 kilogramu turnīrā pieteikušies 25 svarcēlāji. Armands Mežinskis (17) ir viens no jaunākajiem dalībniekiem. Mūsu sportists orientējas uz 315 kg summu un nav starp favorītiem. B grupas sacensības sāksies 11. jūlijā plkst. 12.00.

Vairākas svarcelšanas lielvalstis (Ķīna, Krievija u.c.) šoreiz nedrīkst piedalīties diskvalifikācijas dēļ, līdz ar to konkurence nav tik spēcīga kā savulaik.

Lai sekmētu augstas klases sportistu rezultātu izaugsmi, Ventspils pilsētas pašvaldība atbalsta augstas klases sportistu sagatavošanas programmu,  kurā iekļauti 32 sportisti,  piešķirot Ventspils pilsētas pašvaldības finansējumu 85 000 euro apmērā. Šīs programmas nozīmīgumu pierāda Ventspils atbalstīto sportistu dalība Olimpiskajās spēlēs, pasaules un Eiropas čempionātos. Ar programmas atbalstu sportistiem tiek nodrošinātas sporta bāzes un sniegts cits finansiālais un organizatoriskais atbalsts.

Sporta un augstas klases starptautisku sportisko sasniegumu attīstību, kā arī veselīgu dzīvesveidu atbalsta SIA “LDZ Cargo”. 

Apsveicam Rebeku un viņas trenerus ar gūto panākumu!