jaunumi

sacensības

Noskriets Ventspils Piedzīvojumu parka maratons

Ventspils Piedzīvojumu parka maratons jeb skriešanas seriāla Bigbank Skrien Latvija 4. posms sestdien, 16.jūnijā, uz starta pulcēja Mazuļu Rāpošanas sacensību, Bērnu, Sadraudzības un Mans skrējiens Latvijai dalībniekus. Savukārt svētdien, 17.jūnijā, lielie un mazie sportisti devās Ventspils Piedzīvojumu Parka trasē pēc saviem labākajiem, piecu, desmit kilometru, pusmaratona un maratona finiša laikiem. Divu dienu laikā uz starta līnijas stājās vairāk kā 2700 dalībnieku.

Siltajos un vasarīgajos +25 grādu laikapstākļos svētdienas rīta maratona skrējiens veiksmīgākais izrādījās Kristapam Bērziņam (02:36:55).  Sportists ar rezultātu ir apmierināts un atklāj, ka kopumā skrējienu vērtē pozitīvi: “Gaisa temepratūra, protams, par augstu. Ideāli skriet šādu distanci ir +12 grādu siltumā, tomēr trasē veicās labi. Rezultāts šoreiz nebija tik svarīgs kā uzvara. Konkurence nebija pārāk liela, tāpēc jau pirms starta nodomāju, ka ar 02:34 - 02:35 uzvarai vajadzētu pietikt. Sākumā vadību uzņēmās lietuvietis, kuru arī tālu prom nelaidu, tomēr pēdējos 4-5km tempu krietni nācās samazināt, jo sāka “durt” sānā.” Otrs labākais maratona rezultāts sīkstajam Ginesa rekordistam Edgaram Simanovičam (02:43:37), bet trešais – Normundam Laucim (02:50:08). Sieviešu konkurencē pirmā 42 kilometru garo skrējienu pa Ventspils ielām pieveica Baiba Ažusele (03:04:29), sudrabs Jekaterinai Sokunovai (03:09:30), bet bronza -  Laurai Čaklei (03:31:12).

Uz pusi īsākajā 21km skrējienā savu pārspēku atkal demonstrēja Jānis Girgensons (01:07:13). Īsi pēc viņa finišu sasniedza Dmitrijs Serjogins (01:09:19) un godalgoto trijnieku noslēdza Valērijs Žolnerovičs (01:12:34). Starp dāmām ātrākās bija Ilona Marhele (01:19:42)Vaida Žūsinaite(01:20:05) un Lelde Neimande (01:24:37).

Kā ierasts, starp skriešanas seriāla klasiskajām distancēm ir arī 5 un 10 kilometru skrējieni. Garākajā no tām šoreiz uzvara Reinim Hartmanim (00:34:37) un Karīnai Helmanei – Soročenkovai (00:41:21), bet īsākajā – Jānim Razgalim (00:16:16) un Jeļenai Ābelei (00:19:03).

Visi uzvarētāji finišā tika sagaidīti ar Līgo svētku vainagiem, taču ikviens pēc vasarīgā skrējiena varēja veldzēt slāpes ar bezalkoholisko alu un atgūt enerģiju, baudot Jāņu sieru. Brīvdiena tika aizvadīta pozitīvā, prieka pilnā atmosfērā, kurai itālisku noskaņu piešķīra Roberto Meloni koncerts. Taču apbalvošanas ceremonijā ātrākos apbalvoja olimpiskais čempions šķēpa mešanā Dainis Kūla un Saeimas priekšsēdētājas biedrs Gundars Daudze.

Savukārt pasākuma pirmajā dienā, 16. jūnijā, notika Mazuļu rāpošanas sacensības, patriotiskais 2 kilometru Mans skrējiens Latvijai, Sadraudzības skrējiens dalībniekiem ar kustību traucējumiem un pasākuma vēsturē dalībniekiem bagātākais Bērnu skrējiens, kurā startēja ap 600 mazo sportistu. Tāpat sestdienas vakarā katrs, kas par savu galamērķi bija izvēlējies Ventspils Piedzīvojumu parku varēja piedalīties tradicionālajā Pasta Party.

Ventspils Piedzīvojuma parka maratons notiek jau 9.reizi, to atbalsta Ventspils pilsētas Dome un organizē Ventspils Maratona klubs. Šogad Ventspils Piedzīvojoma parka maratons ir seriāla Skrien Latvija 4. posms.

Sporta un augstas klases starptautisku sportisko sasniegumu attīstību, kā arī veselīgu dzīvesveidu atbalsta SIA “LDZ Cargo”. 

 

Informējam, ka  publisko pasākumu laikā ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem, publicitātei, mārketingam un intervijām, var tikt veikta fotografēšana, video vai audiovizuāla fiksācija.

Minētās fiksācijas var tikt publicētas masu mēdijos un sociālajos tīklos. Jums ir tiesības pieprasīt neizmantot vai dzēst, ja tas ir tehniski iespējams, minēto fiksāciju ar Jūsu personas datiem.