jaunumi

sacensības

Lemberga hūtē sadalītas A.Lemberga balvas un LČ tituli snovbordā un frīstaila slēpošanā

Nebijuši lielais A.Lemberga 3100Ls balvu fonds tika sadalīts starp labākajiem Baltijas snovbordistiem un frīstaila slēpotājiem, tostarp talantīgākajiem Latvijas braucējiem – Tomu Petruseviču, Emīlu Ozoliņu, Reini Stabiņu, Edgaru Kauperu un Karīnu Vītiņu.

Dalībnieku skaits ar katru gadu palielinās un šajā reizē sacensības vairāk kā 100 dalībnieku konkurencē norisinājās slopestyle* disciplīnā, kas pirmoreiz iekļauta nākamajās ziemas olimpiskajās spēlēs. Spraigās sacensībās varēja vērot dažādus augsta līmeņa trikus gan snovbordā, gan frīstaila slēpošanā, bet uzvarēja prasmīgākie braucēji!

Latvijas čempione snovbordā sieviešu grupā Karīna Vītiņa ieguva pirmo vietu kvalifikācijā un to nosargāja arī finālos, aiz sevis atstājot Māru Zālīti un Santu Vēveri. Bet vīriešu konkurencē snovbordā par Latvijas čempionu kļuva Toms Petrusevičs, otrajā vietā – Valters Ošnieks, bet trešajā – Jānis Sarāns.

Frīstaila slēpošanā šis ir vēsturisks notikums, jo pirmo reizi norisinājās Latvijas čempionāts slopestyle disciplīnā. Par pirmo Latvijas čempionu kļuva Reinis Stabiņš, otrajā vietā – Edvards Lansmanis, bet trešajā – Vilnis Jaunzems. Baltijas līmenī Latvijas braucēji ir pārliecinoši līderi, savā starpā sadalot arī visas A.Lemberga naudas balvas.

Sacensības bija arī ceturtais starptautiskās „Monster Energy Ride in Baltics`13” tūres posms, kuras līderi ir vairāki talantīgi braucēji no Latvijas. Pirmoreiz Baltijas valstu vēsturē sacensības tiek iekļautas Pasaules Snovborda tūrē (World Snowboard Tour), krājot nozīmīgus punktus starptautiskā snovborda reitingā.

Pēc fināla braucieniem norisinājās arī „Labākā trika” sacensības snovbordā un frīstaila slēpošanā, kur pirmās vietas un 200Ls naudas balvas no A.Lemberga ieguva Edvards Lansmanis un Valters Ošnieks. Loterijas veidā pie balvām tika arī skatītāji.

„AERODIUM Fly High” sacensību uzvarētāju šoreiz tiesneši izvēlējās no finālistiem. Visaugstāk uzlidoja Jānis Sarāns iegūstot bezmaksas lidojumu AERODIUM vēja tunelī.

Latvijas čempionāts un A.Lemberga balvu izcīņa nebūtu iespējama bez lieliska atbalsta un organizatoru komandas no Latvijas Slēpošanas savienības, „Ride in Baltics”, Ventspils pilsētas un A.Lemberga personīgi, Olimpiskā centra „Ventspils” un veikala „Sportland”.

REZULTĀTI – Latvijas čempionāts

Snovbords sievietes

1.Karīna Vītiņa
2.Māra Zālīte
3.Santa Vēvere

Frīstaila slēpošana sievietes

1.Linda Saulkalne
2.Anete Pīrāga
3.Edīte Šūmane

Snovbords bērni

1.Lukass Janovskis
2.Miks Neilands
3.Alekss Jānis Logins

Frīstaila slēpošana juniori

1.Emīls Ozoliņš
2.Oskars Nikolajevs
3.Kaspars Kukainis

Snovbords juniori

1.Edgars Kaupers
2.Gustavs Pētersīlis
3.Markuss Brieze

Frīstaila slēpošana vīrieši

1.Reinis Stabiņš
2.Edvards Lansmanis
3.Vilnis Jaunzems

Snovbords vīrieši

1.Toms Petrusevičs
2.Valters Ošnieks
3.Jānis Sarāns

REZULTĀTI – A.Lemberga balvu izcīņa / Monster Energy Ride in Baltics`13 tūres 4.posms

Snovbords – sieviešu grupa

1.Karīna Vītiņa, LAT
2.Māra Zālīte, LAT
3.Modesta Morauskaite, LTU
4.Linda Johanna, EST

Snovbords – bērnu grupa

1.Hendrik Kraav, EST
2.Kaur Piirsalu, EST
3.Motiejus Morauskas, LTU
4.Lukass Janovskis, LAT

Snovbords – vīriešu OPEN grupa

1.Indrek Tamm, EST
2.Edgars Kelers, LAT       
3.Hugo Pihlak, EST
4.Toms Trigubs, LAT

Snovbords –  junioru grupa

1.Edgars Kaupers, LAT
2.Gustavs Pētersīlis, LAT
3.Markuss Brieze, LAT
4.Egert Piik, EST

Snovbords – vīriešu PRO grupa

1.Toms Petrusevičs, LAT
2.Matis Maltsar, EST
3.Valters Ošnieks, LAT
4.Jānis Sarāns, LAT

Freeski – sieviešu grupa

1.Linda Saulkalne, LAT
2.Anete Pīrāga, LAT
3.Edīte Šūmane, LAT
4.Dārta Purmale, LAT

Freeski – junioru grupa

1.Emīls Ozoliņš, LAT
2.Mihkel Ustav, EST
3.Oskars Nikolajevs, LAT
4.Kaspars Kukainis, LAT

Freeski – vīriešu grupa

1.Reinis Stabiņš, LAT
2.Edvards Lansmanis, LAT
3.Vilnis Jaunzems, LAT
4.Pauls Iklāvs, LAT

Sacensību gars turpināsies arī svētdien, 17. februārī, plkst. 12:00 jo snovbordisti aicināti piedalīties „Monster Energy Ride in Baltics`13” tūres piektajā posmā – „Burton Rookie Tour”. Sacensības slopestyle disciplīnā norisinās ar mērķi noskaidrot talantīgākos bērnus un jauniešus Baltijas valstīs, bet jau otro gadu sacensībās var piedalīties arī snovbordisti vīriešu konkurencē amatieru un profesionāļu grupās, tāpēc sacensības būs vēl spraigākas un interesantākas.

Šāds divu dienu pasākums Baltijā notiek tikai vienu reizi sezonā Ventspilī un viennozīmīgi būs iespaidīgākā nedēļas nogale starptautiskās „Monster Energy Ride in Baltics`13” tūres ietvaros!

*Slopestyle – snovborda sacensību disciplīna, kurā snovbordists brauciena laikā cenšas izpildīt tehniski sarežģītus trikus lielā amplitūdā un izkoptu stilu pār dažādiem snovparka elementiem – tramplīniem un slaidiem.