jaunumi

sports

Ledus hallē pasaules mēroga zvaigznes aizvada daiļslidošanas treniņus!

Nedēļas nogalē Olimpiskā centrs “Ventspils” Ledus hallē daiļslidošanas treniņus aizvadīja pasaules mēroga zvaigznes. Ledus hallē ar Krievijas izlases sportistiem strādāja titulētais Krievijas daiļslidošanas treneris Jevgeņijs Rukavicins (Евгений Рукавицын), bet titulētais sportists, Soltleiksitijas olimpisko spēļu sudraba medaļas ieguvējs, 2002.gada Pasaules un 2003. gada Eiropas čempions vairākkārtējs Krievijas čempions, slidošanas šova "Ledus laikmets" producents Iļja Averbuh ( Илья Авербух) speciāli ieradies, lai trenētu Dmitriju Aļijevu (Дмитрий Алиев), kurš ir 2018.gada Eiropas čempionāta sudraba medaļas ieguvējs.

Daiļslidotājs Dmitrijs Aļijevs kopā ar treneriem Iļju Averbuh un Jevgēņiju Rukavicinu  Olimpiskā centra “Ventspils” Ledus hallē gatavo nākamās sezonas programmu. Treniņi sākas vēlu vakaros ap plkst. 21.00, kad pārējie daiļslidošanas nometnes dalībnieki jau dodas pie miera, un turpinās līdz nakts vidum. Šādā režīma daiļslidošanas zvaigznes strādāja visu nedēļas nogali un vēl turpinās trenēties pirmdienas vakarā. Pēc tam pieprasītais treneris un ledus horeogrāfs Iļja Averbuh dosies tālāk pie citiem perspektīviem audzēkņiem citās pasaules valstīs. Bet daiļslidotāju treniņnometne Ventspilī turpināsies vēl līdz 25.jūnijam.

Abi Krievijas treneri Iļja Averbuh un Jevgēņijs Rukavicins Ventspilī uzturas atkārtoti, viņus apmierina Ventspils sporta infrastruktūra un treniņu iespējas, tādēļ treneri kopā ar sportistiem labprāt izvēlas Olimpisko centru par treniņu norises vietu. Arī daudzsološais sportists Dmitrijs Aļijevs ir apmierināts ar treniņu apstākļiem un priecājās par iespēju šeit gatavoties nākamai sezonai. 

Iepriekš informējām, ka Olimpiskā centra „Ventspils” sporta bāzēs no 9. līdz 25. jūnijam norisinās starptautiska daiļslidotāju treniņnometne, kurā piedalās 40 sportisti no Lietuvas, Latvijas, Krievijas, Baltkrievijas, Igaunijas un Norvēģijas.

Nometni organizē daiļslidotāju klubs „Baltia” no Rīgas Andreja Brolenko vadībā, kurš savulaik treniņnometņu ietvaros ir uzturējies Ventspilī.

Nometnes dalībnieku vidū ir arī Latvijas daiļslidošanas junioru izlases sportisti, Krievijas daiļslidošanas izlases pārstāvji un pat Olimpisko spēļu dalībnieki. Dalībnieku vecums ir no 9 līdz 27 gadiem.

Ventspilī nometni daiļslidošanas klubs „Baltija” organizē ceturto reizi. Sportistiem ikdienā ir vairāki treniņi, kas tiek veidoti atšķirīgās programmās, atkarībā no nometnes dalībnieku prasmēm. Rītu daiļslidotāji uzsāk ar rītarosmi, tad notiek horeogrāfijas treniņš, nedaudz vēlāk seko vispārējās fiziskās sagatavotības treniņi. Bet uz ledus daiļslidotāji plāno trenēties tikai nometnes beigās, jo šī nometne sāktonēji iecerēta fiziskās sagatavotības uzlabošanai, un uz ledus iecerēts pavadīt mazāk laika. Treniņiem sportisti izmanto stadionu, hoeogrāfijas zāli, Vieglatlētikas manēžu, atlētikas zāli.