jaunumi

sacensības

Plēsnieks paceļ 402 kilogramus un izcīna pasaules čempionāta sudrabu

Latvijas svarcēlājs Artūrs Plēsnieks aizvadītajā naktī ASV pilsētā Anaheimā summā pacēla 402 kilogramus, ar ko pietika, lai pasaules čempionātā izcīnītu sudraba godalgu. Par uzvarētāju kļuva Irānas sportists Ali Hašemi.

Latvijas svarcēlāji šajā pasaules čempionātā jau bija paspējuši iepriecināt. Naktī uz piektdienu Latvijas sportiste Rebeka Koha svara kategorijā līdz 58 kilogramiem summā tika galā ar 222 kilogramiem, pirmo reizi karjerā izcīnot pasaules čempionāta bronzu.

Plēsnieks sacensības iesāka neveiksmīgi, nespējot tikt galā ar 176 kilogramiem. Otrajā piegājienā ar šāda smaguma svara stieni Artūrs tika galā, bet nākamajā mēģinājumā pieteica 180 kilogramus - viss izdevās, taču raušanā tas bija ceturtais labākais rezultāts. 183 kilogramus pacēla irānis Ali Hašemi, 182 kilogrami padevās uzbekam Ivanam Jefremovam, bet vēl par kilogramu mazāk - Ekvadoras sportistam Horhem Davidam Arojo Valdesam.

Grūšanā Artūrs pirmajā mēģinājumā pieteica otro augstāko rezultātu un sekmīgi pacēla 217 kilogramu smagu stieni. Ar 221 kilogramu pirmajā piegājienā Artūram neizdevās tikt galā, un komanda noslēdzošajā izgājienā nolēma doties uz 222 kilogramiem - sekmīgi, ar ko Artūram pietika, lai sasniegtu dalītu otro labāko rezultātu grūšanā, summā paceltu 402 kilogramus un izcīnītu sudraba godalgu.

Par uzvarētāju kļuva Irānas sportists Ali Hašemi, kuram pēc 183 kilogramiem raušanā izdevās tikt galā ar 221 kilogramu grūšanā, summā paceļot par diviem (404) kilogramiem vairāk. Trešo vietu izcīnīja Uzbekistānas sportists Ivans Jefremovs, kurš summā pacēla 399 (182+217) kilogramus.

Jāatgādina, ka 2015. gadā Artūrs pasaules čempionāta bronzu izcīnīja ar 405 paceltiem kilogramiem.